Komentáře k utkáním

Mezinárodní Tipsport turnaj

1.zápas  (základní skupiny)

FK Xtreme Karviná - FC Kavárna Fernet OV 2:1

Tým Kavárna Fernet byl pro nás prvním soupeřem, proti kterému jsme se na tomto turnaji postavili. Nevěděli jsme co od soupeře čekat stejně jako od všech ostatních soupeřů, protože jsme se vůbec nestřetli s žádným týmem Karvinské futsalové ligy. V zápase jsme se ujali vedení již v prvním poločase, kdy dal gól Radim černý (obránce) přesně střílenou střelu k levé tyči a od tyče směřoval míč do brány. Jenže soupeř nám dokázal vstřelit vyrovnávací gól na konci poločasu. Druhý poločas se hrálo typem kdo z koho. V zápas Jiří Švec uklouzl v brankovišti hostů a nechtíc se špičkou kopačky otřel o hostujícího gólmana a ten mu vzápětí po tomto incidentu složil slovní poklony a přitom ho skopl přes obě nohy (ještě že jsem měl ty chrániče). Ke konci zápasu však výše jmenovaný Švec dokázal dělovou ránou do pravého horního rohu vystřelit první výhru týmu FK Xtreme Karviná a získat tak tedy tři body.

Sestava: Černý Radim, Švec Jiří, Hladonik Petr, René Napravil,
Bárta Miroslav, Hála Lubomír, Kunčický Miroslav, Růžička Radek

góly:  Švec Jiří a Černý Radim oba po jednom

2.zápas  (základní skupiny)

FK Xtreme Karviná - FC Pegasus OV 2:2

Ve druhém zápase jsme pochytali rychle začátek a nejlepší střelec týmu Petr Hladonik se 2x dostal do brejků a nemýlil se ani jednou. Prvně dokázal dostat balón za brankovou čáru pomoci pravé tyče a druhým gólem rozšťastnil tým FK Xtreme Karviná nekompromisní střelou na kterou hostující gólman neměl nárok. poločas tedy 2:0. Bohužel druhý poločas už nás opustilo štěstíčko a Pegasusové ušmudlanou střelou přes tři bránící hráče dotlačili balón za Mirka Kunčického, který měl v této situaci špatný přehled o tom, kde je balón. po tomto góle byl vzápětí sfaulován Miroslav Bárta skluzem hostujícího hráče (jak už bylo zmíněno v celkovém hodnocení turnaje tak zde měla být udělená červená karta za skluz). Bohužel pak po chvíli soupeř dokázal po chybě obránce Radima Černého využít gólovou nabídku 2:2. Na konci zápasu ještě proběhla hádka mezi týmy a rozhodčím za neudělení červené karty a také neuznání gólu z outové čáry v posledních sekundách zápasu. Kdyby gól byl uznán, tak soupeř vyhrál 2:3. Remíza nám však stačila k tomu, abychom si již zařídili jistý postup do vyřazovacích bojů, vzhledem ke kontumaci našeho třetího zápasu.

Sestava: Černý Radim, Švec Jiří, Hladonik Petr, René Napravil, Bárta Miroslav, Hála Lubomír, Kunčický Miroslav, Růžička Radek

góly:  Hladonik Petr 2

3.zápas  (základní skupiny)

FK Xtreme Karviná - FC Amatéři 5:0

Tento zápas jsme vyhráli za pomocí kontumace, soupeř se odhlásil po dvou zápasech z turnaje z vážných důvodů. Tyto tři body nám zařídili stoprocentní účast v osmifinále tohoto turnaje. Škoda pro nás je z tohoto zápasu jen z pohledu sřelců, protože si nikdo nemohl žádný gól připsat na sebe.

4.zápas  (základní skupiny)

FK Xtreme Karviná - Los Galacticos 1:1

Čtvrtým soupeřem (nebo i třetím na placu) byl pro nás tým Los Galacticos (Slovenská republika) V zápase šlo o to, kdo postoupí ze skupiny z prvního a druhého místa. Soupeři stačilo uhrát pouze remízu a to se jim povedlo. Soupeř dokázal přesně před bránu v prvním poločase nacentrovat míč před bránu a René Napravil míč srazil do vlastní sítě (zde nebyla jiná možnost, šlo jen o štěstí kdyby balón uklidil nad branku, náš obránce byl obklopený hráči Galacticosu a i kdyby balón nechal proleťet přes brankoviště, tak by soupeř do prázdné brány dokázal vstřelit gól. Náš brankář Mirek Kunčický byl v tomto poločase stále ostřelován, avšak v každém zápase ukázal svoje skvělé reflexy. Skóre tedy 0:1 po prvním poločase. Druhý poločas se nesl pod jménem Xtreme - Petr hladonik dokázal těžký centrovaný balón hlavou usměrnit na bránu, jenže pohotový zákrok hostujícího brankáře držel Los Galacticos stále ve vedení, avšak dokázali jsme vyrovnat zásluhou Petra Hladonika, který dokázal ztečovat a následně na druhý pokus propasírova lobem balón do brány. Tento gól by však nepadl kdyby se Radim Černý nepokusil o pozornost brankáře střelou z velké dálky. Konečný stav 1:1. Do osmifinále jsme tedy postoupili z druhého místa.

góly:  Hladonik Petr 1